W piątkowe popołudnie 5 października grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w „Nocy zawodowców”. Udział w wydarzeniu pozwoliło uczniom spotkać osoby, które swój zawód wykonują z pasją.

DSC08991 2aDSC08989 2a

Młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą zaprezentowaną przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Dla uczestników tej wyjątkowej nocy przygotowano pokazy, degustacje i wiele innych atrakcji. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach rusznikarskich i stolarskich lub uczestniczyć w pokazie kowalstwa. Grupa uczniów z naszej szkoły skorzystała z porad doświadczonych doradców zawodowych, dzięki którym poznała swoje predyspozycje zawodowe.
Podczas wydarzenia uczniowie mogli również uczestniczyć w targach pracy, które były znakomitą okazją do poznania okolicznych firm i ich ofert pracy.

Katarzyna Główczak