W czwartek 18 października naszą szkołę odwiedził aspirant Marek Ludwiczak. Policjant spotkał się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych i klas edukacji wczesnoszkolnej.

PA180159aPA180165aPA180167aPA180173a

Pan Marek przywiózł ze sobą maskotkę policyjną - pana Sierżanta Pyrka, co wywołało niezmierną radość wśród najmłodszych. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, w samochodzie i w domu... Dzieci słuchały z zaciekawieniem i zadawały mnóstwo pytań.
Okazało się, że dzieciaki dużo wiedzą o bezpieczeństwie, ale nie zawsze czują się bezpiecznie!
Była okazja do przypomnienia numerów alarmowych i, oczywiście, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Sierżantem Pyrkiem. Policjant wzbudził zaciekawienie i respekt nawet u najmłodszych urwisów...
To była ciekawa lekcja, którą każde dziecko powinno zapamiętać!

Kamila Czamańska
Bożena Okupniczak