26 października drużyna uczniów z naszej szkoły wzięła udział w mistrzostwach powiatu kościańskiego w strzelectwie. Zawodnicy musieli wykazać się celnymi strzałami z dwóch typów broni: pneumatycznej oraz kbks. Spośród dziesięciu członków drużyny siedmiu stanowili obrońcy brązu z ubiegłego roku.

IMG 20181026 115239aIMG 20181026 142219a

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasi strzelcy zajęli pierwsze miejsce, pokonując pięć drużyn m.in.: I Liceum Ogólnokształcące i ZSP w Kościanie, szkoły, których drużyny uplasowały się na kolejnych miejscach na podium. Nasza drużyna prezentowała wysoki i wyrównany poziom, co pozwoliło odnieść sukces.
Szczególne podziękowania drużyna kieruje do p. Czesława Dodata, który umożliwił uczniom odbycie treningów na strzelnicy w Widziszewie oraz udzielał zawodnikom wskazówek w trakcie treningów.

Katarzyna Główczak