W poniedziałek 5 listopada grupa 10 uczniów z klasy 3 gimnazjum wraz z panią Katarzyną Główczak pojechała do Piotrowa obejrzeć sortownię odpadów Związku Międzygminnego Centrum Zagospodarowana Odpadów Firmy Selekt w Czempiniu.

2a3a1a

Zwiedzanie sortowni miało na celu pokazanie uczestnikom, co dzieje się z odpadami po tym, jak wyrzucimy je do kosza. Dowiedzieliśmy się, o ile udaje nam się zmniejszyć ilość odpadów, kiedy zostaną one posegregowane. Po zwiedzeniu sortowni w Piotrowie udaliśmy się do Czempinia na warsztaty „Powiat Kościański dba o środowisko”, podczas których pracownicy ośrodka uświadomili uczniom, jakie są konsekwencje korzystania z toreb foliowych.
Już wkrótce wyposażeni w wiedzę uczniowie będą przekazywać ją pozostałym uczniom szkoły.

Zuzanna Daś
Katarzyna Główczak
Fotografia: Adam Sieracki, Klaudia Korbik