Andrzejki w szkole Filialnej w Wonieściu to już tradycja. W godzinach południowych 28.11.2018r. dzieci z radością poznawały andrzejkowe zwyczaje i różnymi sposobami odkrywały sekrety losu.

2a9a3a

Za pomocą kart, wędrujących bucików, serduszek z imionami, losowania kolorowych kart z magicznego kapelusza, a także innych tajemniczych przedmiotów dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Uczestnicy imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, jak również wysypując szpilki z kubeczka (powstałe w ten sposób literki miały przypisane znaczenie).

7a4a6a10a

Wróżby przeplatane były tańcami, pląsami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Nasze „andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

Wanda Olejnik