Miniony tydzień w oddziałach przedszkolnych upłynął na omawianiu tematyki poświęconej zdrowiu.

PB290239aPB290238a

Dzieci rozmawiały o zdrowym trybie życia, odżywianiu i uprawianiu sportu. Odwiedziła je szkolna higienistka p.Agata Szwarc. Opowiedziała ona dzieciom, jak powinny zdrowo się odżywiać, co powinny robić, aby nie chorować. Higienistka zademonstrowała przyrządy, którymi posługuje się podczas pracy w szkole. Był to stetoskop, ciśnieniomierz i różnego rodzaju termometry. Przedszkolaki miały okazję zmierzenia ciśnienia czy temperatury ciała. Szkolna pielęgniarka wyjaśniła również i pokazała na modelu szczęki, jak należy prawidłowo czyścić zęby.

PB290236aPB290244a

Myślę, że to była dla nas wszystkich pouczająca lekcja. Każdy przedszkolak teraz już wie, że aby być zdrowym, należy dbać o higienę ciała, czyścić zęby, jeść dużo warzyw i owoców oraz aktywnie spędzać czas!

Kamila Czamańska
Bożena Okupniczak