Jak co roku 6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „ Dzień Czapki Świętego Mikołaja”. W akcji mógł wziąć udział każdy - od przedszkolaka po gimnazjalistę.

IMG 2560aIMG 2565aIMG 2572aIMG 2581a

Do wspólnej zabawy, której towarzyszyło dużo uśmiechu, udało nam się zachęcić wielu uczniów i niektórych nauczycieli. Pojawiły się nie tylko czapki, ale także inne gadżety, jak np. czapki elfów, brody czy poroża reniferów. Nie zabrakło świątecznych sweterków. Była to też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Do akcji dołączyli się również nasi młodsi koledzy ze szkoły filialnej w Wonieściu.

IMG 2562aIMG 2568aIMG 2577aIMG 2583a

Warto dodać, że dużym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany dla uczniów kl. 4-6 sp konkurs „Znajdź czapkę świętego Mikołaja”. Sześć czapek zostało schowanych w różnych miejscach szkoły .Pierwszą z nich znaleziono już po 30 minutach, a następne w ciągu godziny. Brawo! Widać, że jesteście bardzo spostrzegawczy.

IMG 2582aIMG 3919a

 Lidia Jankowska

6 grudnia, a więc Mikołajki! Młodsi uczniowie naszej szkoły czekali na ten dzień z niecierpliwością. Od samego ranka w salach lekcyjnych pojawiły się uśmiechnięte buzie dzieci w mikołajkowych czapeczkach. Specjalnie na tę chwilę dzieci przygotowały prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaja i nauczyły się dla niego piosenek. Kiedy się pojawił, miał dla wszystkich słodkie upominki. Teraz już wszyscy czekamy na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

PC060263aPC060264aPC060271aPC060275a

Bożena Okupniczak