"Boże Narodzenie to zemsta pokory na arogancji, prostoty na obfitości,
milczenia na zgiełku, modlitwy na „moim czasie”, Boga, na moim „ja”"

Papież Franciszek 18.12.2018 r.

Już niebawem będziemy obchodzić Boże Narodzenie. W codziennym pośpiechu łatwo jest zapomnieć o duchowym aspekcie świąt i zostać w "zagrodzie własnej wygody". A jest to wyjątkowy czas: nie magiczny a święty, czas obfitujący w spotkania z rodziną przy choince, opłatku przy wtórze kolęd.

P1030799P1030822P1030844P1030877

Dlatego tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, które mają nam przypomnieć nieprzemijające wartości. W tym roku przedstawienie nosiło tytuł "Nasza szkoła na audiencji u Dzieciątka Jezus". Zostało ono zrealizowane przez gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Izabeli Włodarczak. Inscenizację uświetnił taniec uczennic przygotowany przez panią Agnieszkę Wujczak - Kunc oraz występ chóru pod kierunkiem pana Michała Dolaty. Mieliśmy również okazję podziwiać grającą na skrzypcach Agnieszkę Glapiak i śpiewającą Julię Szafarz oraz występ zespołu Zosia&Dominika&Natalia z klasy 5b. Wspaniałą niespodziankę przygotował pan Mariusz Wawrzeniecki, który, z okazji 200. rocznicy pierwszego wykonania kolędy pt. "Cicha noc", pięknie zaśpiewał ją sam w języku niemieckim i angielskim. Na koniec wszyscy nauczyciele i rodzice zostali poproszeni o wspólne odśpiewanie kolędy "Przybieżeli do Betlejem".

P1030854P1030829P1030905P1030897

Wielu z nas na uroczystości udzielił się wyjątkowy nastrój, będący zasługą wspaniałych dekoracji autorstwa pani Kingi Kwaczyńskiej, a także strojów i rekwizytów wykonanych przez rodziców występujących uczniów. Tradycyjnie dyrektor Paweł Szymkowiak oraz pani Małgorzata Górna przewodnicząca rady rodziców złożyli zebranym w sali gimnastycznej uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom i przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości, serdecznie dziękujemy.

Izabela Włodarczak

 

„Bóg się rodzi...”

Okres Świąt Bożego Narodzenia to niezwykły czas pełen radości, ale również refleksji, wspomnień i wzruszeń. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe, odkrywamy sens życia.

DSC 0060DSC 0061DSC 0068DSC 0071

Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie. W związku z tym 21 grudnia 2018 roku rozpoczęło się tradycyjne bożonarodzeniowe spotkanie w szkole filialnej w Wonieściu. Z tej okazji dzieci z klasy I i z oddziału przedszkolnego przygotowały jasełka. Na scenie pojawili się mali aktorzy, wcielający się w niezwykłe postaci - wśród nich byli: Józef i Maryja, pastuszkowie, królowie i aniołowie w przepięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Pod kierunkiem p. Z. Adamczak, i p. W. Olejnik dzieci przedstawiły betlejemską historię oprawioną kolędami i pastorałkami.

DSC 0072DSC 0075DSC 0090DSC 0099

Po zakończonym przedstawieniu pani wicedyrektor Małgorzata Pawłowska – Górna złożyła wszystkim życzenia, a do sali przybył św. Mikołaj. Oczekiwany przez wszystkich gość miał dla każdego upominek. Następnie wszyscy udali się do swoich klas na spotkanie opłatkowe z wychowawcami.
Wspólne śpiewanie kolęd, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za przygotowanie paczek.

Zofia Adamczak
Wanda Olejnik