Nowy rok to czas karnawału, zabawy. Przedszkolaki przywitały nowy rok z tanecznym przytupem. Po przerwie świątecznej w oddziałach przedszkolnych odbył się balik karnawałowy.

P1020346aP1020351a

Najmłodsi tłumnie przybyli przebrani na bal przebierańców. Jakież było zdziwienie najmłodszych, gdy zobaczyli swoją panią przebraną za czarownicę! Na balu nie mogło zabraknąć oczywiście księżniczek, zwierzątek takich jak: biedronka, pszczółki, kotek, motylek, był też diabeł rogaty, spiderman, bałwan Olaf, rycerze, sportowcy, pielęgniarka, oczywiście, służby mundurowe: strażacy i mocna grupa policjantów. Dzieci bawiły się wesoło w rytm skocznej muzyki. Odbyło się również wiele konkursów - najciekawsze przebranie, taniec z balonem w parach. Każdemu udało się wygrać!
Tego dnia wszyscy przedszkolacy długo jeszcze nie zapomną...Cóż to był za bal nad bale!

Kamila Czamańska
Bożena Okupniczak

W szkole w Wonieściu również odbył się balik karnawałowy.

20190109 114317a20190109 114354a20190109 114501a

Impreza rozpoczęła się prezentacją różnorodnych strojów karnawałowych. Wśród dziewczynek dominowały kostiumy księżniczki; chłopcy przebrali się za kowbojów, muszkieterów i postacie z chłopięcych bajek. Uczniowie oraz przedszkolaki bawili się wspaniale. Oprócz tańca, dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs "Muzyczne krzesła" oraz ozdabianie nadmuchanych balonów.
Teraz wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na ferie zimowe.

Joanna Mania