We wtorek 5 lutego podsumowaliśmy działania, które zostały podjęte w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

P1030969aWP 20190107 001aP1030989aP1030994a

Cele, które nam przyświecały przy realizacji zadań, to uczczenie kolejnej rocznicy wybuchu powstania, a przede wszystkim przybliżenie młodemu pokoleniu wiedzy o powstaniu „ aby pamięć o powstaniu przetrwała” oraz integracja społeczności szkolnej poprzez wspólne działania. W tym roku dla zespołów klas IV-VIII sp oraz 3 gimnazjum przygotowano grę szkolną pod tytułem „Śladami Powstania Wielkopolskiego”.

Uczniowie przez cały tydzień zmagali się z przygotowanymi dla nich na każdy dzień zadaniami. I tak: musieli odnaleźć symbol – grafikę powstania, a następnie rozwiązać przygotowany test, odnaleźć 10 symboli związanych z powstaniem i umieścić je w „skrzynce pamięci”, przygotować rebus do hasła: „Powstanie Wielkopolskie” oraz „Bitwa pod wiatrakami”, opatrzyć rannego oraz dostarczyć list powstańca. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w wykonanie zadań, co było widać po emocjach, które towarzyszyły przy ich wykonywaniu.

P1030972aP1030976ab

Każda klasa wykonała również pracę plastyczną do hasła, które przyświecało tegorocznym szklonym obchodom rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. W „Kadrach wolności” ujęte zostały najważniejsze momenty i postacie tego ważnego dla nas wydarzenia.

Lidia Jankowska
Bernadeta Bartkowiak
Marlena A. Stróżyńska