Dnia 21 lutego 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Piosenek Walentynkowych w języku angielskim lub niemieckim dla uczniów szkoły podstawowej (kl.4-8) oraz gimnazjum. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Miłośnicy śpiewu i tańca mieli doskonałą zabawę oraz okazję do sprawdzenia swoich umiejętności lingwistyczno – wokalnych.

P1040001aP1040003aP1040015a

Głównym celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego oraz niemieckiego poprzez muzykę w miłej, walentynkowej atmosferze. Ta forma posłużyła również integracji uczniów różnych klas oraz dała okazję do skonfrontowania własnych umiejętności z umiejętnościami innych uczniów. Konkurs był indywidualny lub drużynowy. Zadaniem konkursowym było poprawne zaśpiewanie wybranej przez siebie piosenki w języku angielskim lub niemieckim. Tematyka przedstawianych piosenek powinna być związana z miłością.

Jury konkursowe, oceniając wykonania uczestników, uwzględniało:
• wybór utworu w kontekście tematu konkursu,
• opanowanie pamięciowe utworu,
• trafność interpretacji głosowej (logiczne akcentowanie, intonacja, modulacja głosu, tempo, pauza),
• ogólny wyraz artystyczny (postawa, uzasadniony: gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyt).

Ogromna była pomysłowość uczniów oraz radość ze śpiewania.

Jury najwyżej oceniło następujących wykonawców:
I miejsce: Natalia Zapłata, Zofia Sadowska, Zofia Wawrzyniak z kl. 5b,
II miejsce: Ola Dłużak, Anna Stróżyńska, Martyna Wolff z kl. 4a,
III miejsce: Magdalena Bogusz, Martyna Dłużyk, Agnieszka Glapiak, Zofia Migdał z kl. 5a.

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom za zaangażowanie, przygotowanie i udział w konkursie.

Byliście niesamowici!
Gratulujemy!

B.Bartkowiak, M.Schulz, M.Wawrzyniecki