To hasło II edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego, który odbył się 27.03.2019 roku. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych powiatu kościańskiego, którzy mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą.

DSC08749aDSC08777aDSC08784a

Organizatorem konkursu była nasza szkoła oraz Powiat Kościański, który był fundatorem nagród głównych. Otwarcia konkursu i powitania przybyłych gości dokonał dyrektor szkoły pan Paweł Szymkowiak. Uczniowie mieli do rozwiązania arkusz konkursowy, który zawierał 25 zadań, przygotowanych przez nauczycielki naszej szkoły: panią Magdalenę Szczepaniak-Krupę i panią Katarzynę Główczak oraz nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Bonikowie panią Edytę Liberską. W arkuszach pojawiły się zadania otwarte i zamknięte, które dotyczyły zagadnień teoretycznych i praktycznych oraz wymagały umiejętności rozwiązywania zadań problemowych.
W trakcie prac Komisji Konkursowej dla uczestników i ich opiekunów przewidziano czas na poczęstunek. Ponadto uczniowie pod opieką pani Joanny Poprawiak oglądali film o kopalni soli w Wieliczce.

Komisja Konkursowa wyłoniła trzech laureatów:
I miejsce – Wojciech Nowaczyk Szkoła Podstawowa w Jerce
II miejsce- Martyna Bąkowska Szkoła Podstawowa nr 4
III miejsce- Dominika Wach Szkoła Podstawowa nr 4

Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk dyrektora szkoły, a uczestnicy i nauczyciele przygotowujący - dyplomy.
Naszą szkołę godnie reprezentowali: Nikola Zapłata i Antoni Sadowski, którzy uzyskali 4 i 5 wynik. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już zapraszamy na kolejne zmagania przyrodnicze w przyszłym roku.

Organizatorzy