30 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez p. M. Bosy, p. M. Dolatę, p. K. Główczak, p. K.Kwaczyńską, p. M.Schulz oraz uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Wychowankowie wraz z nauczycielami z dumą i radością uczcili 228 rocznicę tego wydarzenia.

2a 9a6a

Odświętny nastrój podkreślała obecność sztandaru szkoły, flagi, stroje galowe, kotyliony oraz dekoracja, która symbolizowała barwy narodowe. Apel został przygotowany metodą projektu, ponieważ w przygotowanie tej uroczystości były zaangażowane wszystkie klasy wraz opiekunami. W nastroju powagi i zadumy przedstawiciele klas dokończyli flagę tworzoną przez wszystkich uczniów, po czym nastąpiła prezentacja, która zawierała informację na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz charakterystyczne pieśni patriotyczne.

5a 4a 7a 

Uczestnicy wysłuchali piosenki ,,Witaj, majowa jutrzenko” w wykonaniu uczniów klas pierwszych i klasy drugiej szkoły podstawowej oraz obejrzeli II etap konkursu ,,Patriotyzm w poezji”, w którym brali udział zwycięzcy pierwszego etapu: Natalia Zapłata kl. 5b, Aleksandra Jóźwiak kl. 6a, Zofia Szymańska kl. 8a, Mateusz Marcinkowski kl. 3aG. Recytatorzy deklamowali piękne wiersze o tematyce patriotycznej. Komisja konkursowa składzie: p. dyrektor Paweł Szymkowiak, p. Małgorzata Górna, Marlena Anna Stróżyńska, Marta Frąckowiak zdecydowała, że zwycięstwo należy do Natalii Zapłaty.

6b6c 6d8a

Następnie Agnieszka Glapiak z kl.5a zagrała na skrzypcach, a uczennice klas czwartych zatańczyły. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał pan dyrektor, który podziękował za przygotowanie apelu oraz podkreślił wagę rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

8b9bb9b10a

Przy wyjściu każdy uczestnik otrzymał flagę wykonaną przez uczniów ze Szkolnego Klubu Wolontariusza i koła plastycznego.
Akademia była bardzo przyjemną i ciekawą lekcją historii, która przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii.

Magdalena Schulz