7 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Feliksa Rysmanna w Bronikowie odbył się finał Szesnastego Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych.

IMG 5625aIMG 5622aIMG 5620a

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, wykrywanie uczniów zdolnych oraz integracja młodzieży ze szkół gminy Śmigiel. Jak co roku, patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla – pan Wiesław Kasperski, który w dniu konkursu był jego honorowym gościem. W tegorocznym finale udział wzięły wszystkie szkoły z naszej gminy; w szranki stanęło 14 szóstoklasistów. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Szymańska i Hubert Nadobnik z klasy 6a. Oboje spisali się znakomicie: Hubert uplasował się na drugiej, a Marta na czwartej pozycji.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Jąder - Cwojdzińska