24 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas drugich i trzecich. W zmaganiach konkursowych wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Śmigiel. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Jakubowska, Błażej Wojciechowski i Mateusz Krauze. Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac, wyłoniła 6 mistrzów i laureatów. Tytuł Mistrza Matematyki wywalczył z naszej szkoły Mateusz Krauze.

 Drugi z konkursów, Gminny Konkurs Ortograficzny, został przeprowadzony 28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie. Z ,,pułapkami" ortograficznymi zmagali się najlepsi z najlepszych - ci, którzy poradzili sobie w eliminacjach klasowych oraz szkolnych. Naszymi przedstawicielami byli uczniowie klas drugich: Marta Frąckowiak, Mateusz Krauze i Bartosz Stróżyński. Tym razem nie udało im się zdobyć zaszczytnego tytułu ,,Mistrza Ortografii", ale niedużo brakowało ;)

Gratulujemy uczestnikom wspaniałych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Zapłata