W poniedziałek 27 maja grupa dzieci z oddziałów przedszkolnych i z klasy 2 udała się na wycieczkę do Boszkowa. Tam zorganizowano dla nich warsztaty edukacyjne pod nazwą „Chatka pradziadka”.

DSC00548aDSC00556aDSC00562aDSC00613a

Na powitanie ugoszczono nas pyrami z gzikiem. Dzieci same obierały ziemniaki z „mundurków” i smakowały wiejskiego sera... Następnie były przyśpiewki ludowe, w których każde dziecko chętnie uczestniczyło. W dalszej części warsztatów w grupach wyprodukowano masło ze śmietany. Młodzi uczestnicy mogli przez specjalną prasę własnoręcznie wycisnąć zdrowy sok z jabłek. Ależ był pyszny! Uczniowie mieli też okazję przygotować ciasto na orkiszowe bułeczki, które następnie upieczono. W międzyczasie każde dziecko mogło pobawić się też w „małpim gaju”.

DSC00623aDSC00635aDSC00647aDSC00660a

Dzięki tym zajęciom każdy miał okazję przenieść się w dawne czasy. Był czas na pracę i zabawę. Uwieńczeniem wycieczki była zabawa na boisku przy plaży. Ogrom piasku zainspirował niektórych do zbudowania zamków. Wróciliśmy do szkoły trochę zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Kamia Czamańska
Bożena Okupniczak
Grażyna Szymkowiak