12 czerwca, podczas spotkania z Burmistrz Śmigla panią Małgorzatą Adamczak, nastąpiło wręczenie nagród laureatom oraz uroczyste podsumowanie IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z terenu gminy Śmigiel, który odbył się 4 czerwca w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej.

DSC09123aDSC09125aDSC09128aDSC09131a

W rywalizacji w dwóch grupach wiekowych wzięły udział drużyny dwuosobowe. Z klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli uczniowie ze szkół: w Starym Bojanowie, Śmiglu i Starej Przysiece Drugiej. Natomiast z klas VII i VIII oraz oddziałów gimnazjalnych udział wzięło pięć zespołów uczniowskich: ze Starego Bojanowa, Bronikowa, Czacza, Śmigla oraz Starej Przysieki Drugiej. Podczas konkursu uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań praktycznych, w których musieli wykazać się umiejętnościami obsługi edytora tekstu oraz arkusza kalkulacyjnego. Wiele emocji wzbudziło zadanie związane z tworzeniem grafiki komputerowej, które wymagało od uczestników nie tylko znajomości programu, ale również wyobraźni i zmysłu artystycznego.

DSC09121aDSC09122a

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas IV-VI
I miejsce Hubert Nadobnik i Konrad Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej
II miejsce Tobiasz Hordziejewicz i Tomasz Bajsztok z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie
III miejsce Jakub Kojder i Jan Tomczak ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu

W kategorii klas VII-VIII i oddziałów gimnazjalnych
I miejsce Adam Andrynowski i Stanisław Świdziński ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu
II miejsce Kacper Cielebąk i Bartłomiej Skorczyk ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej
III miejsce Oskar Kościański i Michał Sobkowiak z Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.

Gratulujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów: pani Małgorzaty Adamczak Burmistrz Śmigla, ATM SERVICES oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej - za zaangażowanie i wsparcie finansowe konkursu.

Joanna Poprawiak