W piątek 14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbyła się uroczystość podsumowania „Międzyszkolnej rywalizacji o tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły Podstawowej Gminy Śmigiel”. Na uroczystość tę zostali zaproszeni dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele uczniów wraz z opiekunami. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Zapłata, Julia Szafarz i Igor Różański.

IMAG0509a

W ciągu całego roku szkolnego wszystkie szkoły z gminy Śmigiel, uczestnicząc w imprezach sportowo – rekreacyjnych i turystycznych organizowanych przez OKFiR w Śmiglu oraz zawodach sportowych objętych kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego, zdobywały punkty do prowadzonej klasyfikacji.
Podsumowanie było dużą niespodzianką, gdyż okazało się, że w kategorii dzieci urodzonych w roku 2006 i młodszych (klasa VI i młodsi) nasi uczniowie zajęli I miejsce. W kategorii młodzieży urodzonej w latach 2003-2005 (klasa VII, VIII i III G) nasza szkoła uplasowała się na IV miejscu. Puchary w obu kategoriach wiekowych odebrał Dyrektor Szkoły pan Paweł Szymkowiak, przekazując je obecnym na uroczystości uczniom naszej szkoły. Ponadto, jako zwycięzcy w młodszej kategorii, otrzymaliśmy również puchar przechodni Burmistrza Śmigla, który pozostanie w naszej szkole przez okres następnego roku szkolnego. Puchary wręczali: Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztof Łączny oraz kierownik OKFiR Zygmunt Ratajczak.
Mamy nadzieję, że to wyróżnienie zachęci uczniów do udziału w wielu imprezach sportowych i turystycznych w kolejnym roku szkolnym.

Maria Gąsiorowska