We wrześniu obchodzone są Dni Sprzątania Świata. Z tej okazji przeprowadzane są różnego rodzaju akcje proekologiczne, które mają na celu uświadomienie zarówno dorosłym jak i dzieciom, jak ważne jest środowisko i jego ochrona. Temat tegorocznej edycji to: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".

20191002 110437 001aekologia 2aIMG 6791aIMG 6792a

W naszej szkole w ubiegłym tygodniu odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej. W oddziale przedszkolnym zorganizowano zajęcia dotyczące głównie segregacji śmieci. Dzieci miały za zadanie posegregować śmieci do worków o odpowiednim kolorze. Następnie maluchy kolorowały ilustracje przedstawiające kosze na śmieci i przyklejały na nie obrazki śmieci, które można do nich wrzucać. Przedszkolaki podeszły do tego zadania z dużym zaangażowaniem.
W klasach od V do VIII również odbyły się pogadanki dotyczące segregacji śmieci. Uczniowie wykonywali plakaty dotyczące recyklingu; później zawisły one w salach lekcyjnych. Dodatkowo członkowie koła "Przygody z biologią" przygotowali i wywiesili na szkolnym korytarzu szczegółowe informacji dotyczące segregacji śmieci w naszej szkole.
Świadomość ochrony środowiska, a przede wszystkim segregacji śmieci, powinna być wzbudzana już u tych najmłodszych. Zajęcia dotyczące ekologii uświadomiły dzieciom i uczniom, że dbałość o naszą planetę jest bardzo ważna, a poprzez recykling, czyli segregację odpadów, możemy się do tego przyczynić.

Kamila Czamańska
Magdalena Jąder –Cwojdzińska
Magdalena Szczepaniak-Krupa