4 października w naszej szkole gościli przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Straży Ochrony Kolei. Spotkali się z uczniami klas pierwszej i trzeciej w ramach projektu Kampania społeczna – „Bezpieczny przejazd”.

P1040451aP1040459aP1040471a

To kampania mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg (kierowcom, pieszym, rowerzystom) oraz uczniom szkół podstawowych, jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Koordynatorzy kampanii rozmawiali z uczestnikami spotkania na temat bezpiecznego zachowania na terenie kolejowym, a szczególnie na przejeździe, prezentowali filmy przestrzegające przed skutkami niebezpiecznych zachowań, instruowali kogo i jak powiadomić o niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym. Najwięcej emocji wzbudziło przymierzanie elementów stroju i oglądanie wyposażenia pracowników Straży Ochrony Kolei, która jest formacją umundurowaną i uzbrojoną.
Dzieci obdarowane zostały broszurami i gadżetami, a spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Grażyna Szymkowiak
Bożena Okupniczak