W dniach 9 - 11.10. 2019 roku uczniowie klas 5a i b oraz dziewczyny z klasy 7a wraz z opiekunami przeżywali niezapomniane przygody z przyrodą, kulturą, sztuką i historią podczas zajęć „zielonej szkoły” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

1a4a10a16a

6a8a14a7a

W malowniczym krajobrazie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego oraz Powidzkiego Parku Krajobrazowego uczestniczyliśmy w „żywych” lekcjach przepełnionych zajęciami praktycznymi. Podczas pobytu pod opieką oddanych przewodników: pani Ani i pana Krzysztofa mieliśmy okazję poznać i zobaczyć pomniki przyrody, starorzecze Warty, stary młyn Szczepan, Muzeum Wsi i Rolnictwa, Jezioro Powidzkie, rekonstrukcje granicy między zaborami oraz wielki klasztor gotycki. Ponadto lepiliśmy naczynia z gliny, pletliśmy koszyki w wikliny, malowaliśmy figurki z gipsu oraz strzelaliśmy z łuku. Każdego dnia czekały na nas zabawy integracyjne i przepyszne smakołyki.

p01p02p3p8

Mimo że nie udało nam się zobaczyć zimorodka i bielika były to owocne lekcje. Zgodnie z dewizą ojca naszego patrona warto uczyć takich rzeczy, obok których inni przechodzą obojętnie, zwyczajnie. Krocząc śladami Arkadego Fiedlera, czekamy na koleją „zieloną szkołę”.

Więcej zdjęć w Galerii.

Magdalena Szczepaniak - Krupa