Idąc w ślady naszego patrona, jesteśmy ciekawi świata – możemy go poznawać również poprzez karty książek. Dlatego też w naszej bibliotece pojawiły się nowości – i dla tych najmłodszych, i dla tych starszych...

Znajdziecie wśród nich kolejne książki z serii „Nela mała reporterka” i „Mądra mysz” oraz nowe serie takie jak „Ciekawe dlaczego”, „Młodzi przyrodnicy”, „National Geographic Kids”, „Młody odkrywca”. Młodych przyrodników zainteresuje na pewno seria „Mój pierwszy przewodnik”, dzięki której dowiedzą się, jak rozpoznawać motyle, ptaki, owady, drzewa, zwierzęta, kwiaty. Wiedzy o świecie dostarczą też pięknie ilustrowane encyklopedie dla dzieci oraz leksykony. Młodzi piłkarze będą mogli zapoznać się z najnowszymi książkami z serii „Zostań mistrzem”, mali pasjonaci kredek i farb z książką o rysowaniu, a internauci poczytać o dobrych manierach w Internecie.

Wśród nowości znalazły się też piękne albumy o wielkopolskich parkach krajobrazowych i zwierzętach w nich mieszkających – są to książki otrzymane od Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie podczas pobytu naszych uczniów na Zielonych Szkołach – bardzo dziękujemy!

Przyjdź, zobacz i wypożycz!

12

Zapraszam do biblioteki!


Marlena A. Stróżyńska