9 listopada Kościanie odbyło się „Święto Biegania z Coccodrillo”, biegi uliczne dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i firmę Coccodrillo. Biegi te cieszą się zawsze sporym zainteresowaniem.

1aBiegi 2aIMG 20191109 154552a

IMG 9432aIMG 20191109 160320a

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – chłodu i padającego deszczu - na starcie sobotniej imprezy stanęło ponad siedmiuset młodych amatorów biegania. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych na dystansach od 300 do 1200 metrów. Jak co roku nie zabrakło naszych uczniów. Szkołę naszą reprezentowała 47 osobowa grupa ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i Szkoły Filialnej w Wonieściu. Wszyscy dzielnie walczyli ze swymi rywalami, pokonując wyznaczone dystanse. Na mecie każdy otrzymywał pamiątkowy medal; dla najlepszej trójki z kategorii przygotowano też statuetki, a dla najlepszej szóstki dyplomy.
W gronie najlepszych biegaczy, w swoich kategoriach wiekowych, znaleźli się również nasi uczniowie. Miejsca, jakie zajęli:

 I miejsce – Maria Żurek, Alan Szkudlarek ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej i Kacper Mielcarek ze Szkoły Filialnej w Wonieściu.
 II miejsce – Marek Stróżyński ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.
 III miejsce – Oliwia Adam ze Szkoły Filialnej w Wonieściu, Adam Bielawski i Michalina Tic ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.
 V miejsce – Julia Mituła ze Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej.

Gratulujemy wszystkim pokonania trasy i dobiegnięcia do mety, gdyż zwycięzcą był każdy, kto pokonał wyznaczony dystans.

Maria Gąsiorowska
Kamila Czamańska
Renata Frąckowiak