W październiku i listopadzie 2019 roku klasy 1-2 SP w Starej Przysiece Drugiej i klasa 2 z filii w Wonieściu przystąpiły do programu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jego celem było motywowanie najmłodszych do codziennego czytania oraz rozwijanie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

1 12a 12b 1w 1

W ramach tego projektu uczniowie z wychowawcami: p. D. Kowalczyk, p. B. Okupniczak, p. M. Zapłatą i p. R. Frąckowiak wykonali ,,Magiczne drzewa Słodziaków” z elementów nadających się do recyklingu oraz zorganizowali ,,Dzień głośnego czytania”. Do wspólnych czytelniczych przygód zaprosili szkolną bibliotekarkę, która przeczytała im fragment książki R. Piątkowskiej. Dzięki pluszowym zwierzakom, niezwykłej scenografii i ścieżce dźwiękowej z aplikacji ,,Gangu Słodziaków” sala lekcyjna na chwilę zamieniła się w leśną polanę.

1 21 32a 42b 2

w 2w 32b 32a 3

Mamy nadzieję, że gang Słodziaków zainspiruje dzieci do dalszej codziennej lektury i dbania o najbliższe otoczenie.

Ze Słodziakami spotkały się również nasze przedszkolaki – więcej informacji w zakładce Biblioteka.

 

M. Zapłata
D. Kowalczyk
B. Okupniczak
R. Frąckowiak
M. A. Stróżyńska