W minionym tygodniu przedszkolaki rozmawiały na zajęciach na temat zdrowia.

20191205 080508a20191205 081049a

Maluchy dowiedziały się, jak ważne dla zdrowia jest to, co jemy i robimy. Przygotowywały talerzyki pełne zdrowych produktów (praca plastyczna), śpiewały piosenki o zdrowych dzieciach, czytały wierszyk o „CHORYM KOTECZKU” i poznały „piramidę zdrowia”. Podczas zajęć spotkały się też ze szkolną pielęgniarka p. Agatą Szwarc, która opowiedziała im, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców. Przy pomocy pluszowego misia pani pielęgniarka wyjaśniła, na czym polega wizyta u lekarza, kiedy dziecko jest chore. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się również, jakie zasady należy stosować, aby być zdrowym i gotowym do zabawy.
To były bardzo pouczające zajęcia. Myślę, że uświadomiły dzieciom, iż słodycze nie są wcale zdrowe. Można je zastąpić smacznymi owocami.

Kamila Czamańska