IMG 20191212 093858037aW czwartek 12 grudnia uczniowie klasy 2 i 3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego ze szkoły filialnej w Wonieściu pod opieką wychowawców zwiedziły fabrykę bombek w Krzywiniu. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwórczego bombki, począwszy od szklanej rurki do kolorowego, mieniącego się brokatem produktu, czyli pięknej ozdoby choinkowej.

Gromadce zaciekawionych dzieci towarzyszył przewodnik, który dokładnie i z humorem objaśniał, jak powstają bombki. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali powstawanie ozdób o różnych kształtach i wzorach. Poznali tajniki srebrzenia, matowienia i malowania. Dzieci zobaczyły, że wykonanie tych pięknych kruchych, szklanych ozdób to ciężka i mozolna praca wielu ludzi. Pełni wrażeń, z uśmiechami na twarzach oraz kartonem pełnym bombek wróciliśmy do szkoły.

Wanda Olejnik