W dniach 13-17 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

1234

Głównym elementem obchodów był przegląd pieśni patriotycznych. W ciągu całego tygodnia podczas przerw każda z klas zaprezentowała jedną z pieśni – przedstawiła informacje o niej i ją zaśpiewała. Uczniowie przygotowali też prezentacje postaci związanych z powstaniem. Niespodzianką było zademonstrowanie repliki umundurowania powstańca wielkopolskiego. Pani K. Kwaczyńska przygotowała tablicę „Powstanie Wielkopolskie Pamiętamy! Dziękujemy!”, na której uczniowie mogli przyczepiać karteczki z nazwiskami powstańców. W klasach wykonano gazetki upamiętniające powstanie, a w bibliotece szkolnej można było zapoznać się z wystawą książek związanych z tym ważnym wydarzeniem.

5678

B. Bartkowiak
M. A. Stróżyńska