23 stycznia, późnym popołudniem w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście – rodzice, babcie, dziadkowie i inni przedstawiciele lokalnej społeczności. Celem tego zgromadzenia był udział w koncercie „Kolędy i nie tylko...”.

koncert kolęd1koncert kolęd4koncert kolęd6koncert kolęd9

W czasie występu oprócz pięknych polskich kolęd, pastorałek, pieśni religijnych oraz współczesnych, młodzieżowych piosenek wykonanych przez chór pod kierownictwem pana Michała Dolaty można było usłyszeć również teksty Jana Pawła II, Phila Bosmansa i ks. Jana Twardowskiego. Niespodzianką były także solowe występy – kilkoro z uczniów zaprezentowało swoje talenty: grę na skrzypcach, gitarze czy flecie.

koncert kolęd2koncert kolęd3koncert kolęd5koncert kolęd8

Wszyscy uczestnicy zostali ciepło przyjęci przez zgromadzoną publiczność; poprzez ciche, a czasem odważniejsze śpiewy ochoczo włączała się ona do wykonywania utworów.
Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, a młodym artystom gratulujemy talentu!

Marlena Maria Stróżyńska