21 dzień lutego w kalendarzu oznaczony jest jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym w naszej szkole również uczczono to wydarzenie.

Już od rana uczniowie mogli zapoznać się z gazetką, na której pojawiły się informacje o pochodzeniu języka polskiego, niezwykle trudne zasady ortograficzne, jakie "organizują" polską pisownię oraz, ku przestrodze, przykłady często popełnianych (Niestety!) przez nas błędów językowych.
W czasie lekcji języka polskiego młodzież mogła zmierzyć się z "językowymi łamańcami" typu: "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie..." oraz stworzyć nowe historie na podstawie znanych lektur. Ponadto w bibliotece szkolnej wystawiono te z książek, które są niezwykle przydatne w nauce języka ojczystego.

Marlena Maria Stróżyńska