Jak co roku w trzeci weekend września Sprzątamy Świat. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest: „Plastik? Rezygnuję, redukuję, segreguję”.

Uczniowie klas czwartych sprzątają najbliższe otoczenieUczniowie klas szóstych sprzątają najbliższe otoczenie

W naszej szkole podczas zajęć z wychowawcą odbyły się pogadanki, również na temat segregacji odpadów w naszej szkole. Ponadto, sprzątając „swój kawałek świata”, uczniowie brali udział w akcji „Niech każdy przed swoim domem zamiecie, a będzie porządek na całym świecie”. 

Bardzo dziękujemy za liczny udział w akcji oraz przesłane zdjęcia! Niech dbałość o otoczenie trwa przez cały rok!

Magdalena Szczepaniak - Krupa

W poniedziałek 22 września w ramach akcji Sprzątanie Świata grupa najmłodszych przedszkolaków ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i starszaki z Wonieścia wzięły udział w zajęciach, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej.

Przedszkolaki podczas pracy Prezentacja wykonanych prac Przedszkolaki wykonują pracę plastyczną pt

Dzieci wysłuchały pogadanki na temat segregacji śmieci. Przedszkolaki w odpowiedni sposób kolorowały też rysunki przedstawiające pojemniki na śmieci. Podczas zajęć dzieci miały możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi ze sprzątaniem i segregowaniem odpadów. Maluchy wybrały się na spacer po szkole w celu zaznajomienia się z pojemnikami na śmieci i ich oznaczeniami oraz miejscem, w którym się znajdują. Na koniec obejrzały prezentację związaną z omawianym zagadnieniem.

Przedszkolaki wykonują prace plastyczne Dzieci zapoznają sie z zasadami segregowania śmieci

Po takich zajęciach z pewnością każde dziecko już wie, że należy zawsze po sobie posprzątać i jak trzeba odpowiednio segregować śmieci.

Kamila Czamańska
Wanda Olejnik