25 września 2020 roku odbył się Dzień Języków Obcych. W tym dniu naszą szkołę odwiedziły słynne postacie związane z kulturą francuską, w które wcielili się nasi uczniowie: muszkieterki toczyły pojedynki, król Ludwik XIV z małżonką pozdrawiał poddanych, dzwonnik z Notre-Dame przechadzał się korytarzami, Coco Chanel pozowała do zdjęć, bracia Lumière kręcili swój nowy film, Michel Moran szykował nową potrawę, a Asterix bronił Galii przed inwazją Rzymian.

Uczniowie przebrani za postacie związane z Francją muszkieterski dzwonnik z Notre Dame Coco Chanel Michael Marcus król Ludwik XIV z małżonką i bracia Lumière Gazetki i Wieże Eiffla wykonane przez uczniów Modele Wieży Eiffla przygotowane przez uczniów 

Uczniowie przygotowywali również gazetki tematyczne, tworzyli modele wieży Eiffla, stosowali francuskie zwroty grzecznościowe oraz brali udział w konkursie wiedzy o Francji. W klasach 1-3 uczniowie nauczyli się i zaśpiewali piosenkę „Frère Jacques”.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałe zaangażowanie i... do zobaczenia za rok.
„Au revoir”.

Mariusz Wawrzeniecki