W minionym tygodniu w naszej szkole obchodzony był Tydzień Zawodowców.
W ramach podsumowania tego tygodnia najmłodsi z grupy przedszkolnej i dzieci z klasy 3 miały możliwość poznania bliżej zawodu pszczelarza.

Prezentacja poddymiarkiPrezentacja ramki czyli węzy w której powstaje miódzaprezentowanie stroju pszczelarzaDegustacja miodu

Wychowawczyni przedstawiła ten zawód - zaprezentowała strój, opowiedziała, na czym polega ta praca, pokazała ramki (węzy), w których powstaje miód. Była też prezentacja akcesoriów pszczelarskich. Przy okazji dzieci poznały sekretne życie pszczół i dowiedziały się, jak ważny i potrzebny w dzisiejszych czasach jest zawód pszczelarza. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zagadnieniem, zadawali wiele pytań. Jedna z najmłodszych dziewczynek spytała nawet „A nie mogłaby Pani mi przywieźć dwóch pszczółek? Dziadek zrobiłby dla nich domek…”
Nie obyło się też bez degustacji tego, co „misie lubią najbardziej”, czyli miodu 😊.

Kamila Czamańska