Napisz z nami ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości i wesprzyj wybrany cel charytatywny lub społeczny!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaprasza do udziału w ogólnopolskim dyktandzie. Wesprzyjmy potrzebujących w duchu patriotyzmu! Zrób z nami coś dobrego dla potrzebujących, dla języka ojczystego i dla siebie samego! Pokażmy w tym szczególnym dniu naszą solidarność z potrzebującymi! Okażmy szacunek wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę! Pokażmy, że doskonale znamy nasz piękny język!

Przebieg wydarzenia:

 1. Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Niepodległości, należy:
  -być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu dyktanda.pl,
  -zapisać się na tej stronie, klikając przycisk “Zapisz się do konkursu”.
  -Zapisy startują 16.10.2020 r., zakończą się 11.11.2020 r., kilka minut przed startem dyktanda w danej grupie wiekowej (dokładne godziny zostaną niebawem ogłoszone).
  2. W ramach akcji, w dniu 11 listopada 2020 r., napiszemy specjalnie przygotowane na tę okazję Dyktando na Święto Niepodległości. Będzie można je rozwiązać wyłącznie online, na stronie dyktanda.pl, o wyznaczonych wcześniej godzinach. Każda osoba będzie mogła napisać dyktando tylko 1 raz, w swojej grupie wiekowej, o wskazanej godzinie.
  3. Każda osoba, która zapisze się na Dyktando na Święto Niepodległości, będzie mogła zgłosić cel społeczny lub charytatywny. Wszystkie zebrane cele zostaną następnie poddane głosowaniu. Nasza szkoła zgłosiła swój cel – zakup pomocy dydaktycznych do strefy spędzania czasu wolnego. Zachęcamy do wsparcia tego celu.
  4. Głosować będą mogły wyłącznie osoby, które napiszą Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy uczestnik będzie mógł oddać jeden głos.
  5. Osoby, które najlepiej napiszą Dyktando na Święto Niepodległości, otrzymają zwiększoną siłę głosu.
  6. Na cel społeczny lub charytatywny, który zdobędzie najwięcej głosów, zostaną przekazane środki zebrane podczas akcji. Organizator przekaże 1 zł za każdego uczestnika, który napisze Dyktando na Święto Niepodległości. Maksymalna kwota, która zostanie przekazana, to 10 000 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
  7. Dyktando zostanie rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych (łącznie pięć): klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli.
  8. Każdy uczestnik akcji otrzyma pamiątkowy dyplom (w wersji elektronicznej).

Opiekun SU
Katarzyna Główczak