logoW tym roku nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w akcji Szkoła Pamięta. Starsi uczniowie odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej małej Ojczyzny.
Uczniowie klas 1-3 odbyli wirtualny spacer, odwiedzając miejsca pamięci narodowej, pamiętając o spoczywających na cmentarzach uczestnikach wydarzeń historycznych.

Uczennica przy tablicy upamiętniającej harcmistrza Łukomskiego Zapalone znicze przy pomniku Powstańców WielkopolskichZapalone znicze przy tablicy upamiętniającej ofiary II wojny światowej z parafii Czerwona Wieś

W czasie zajęć uczniowie rozmawiali o powstańcach wielkopolskich, o poległych podczas II wojny światowej żołnierzach oraz o ludziach pomordowanych w czasie okupacji, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

makieta grodumakieta grodu wykonana przez uczniów klasy drugiejgazetka ścienna pod tytułem Jesteśmy Polakami 

Podczas zajęć uczniowie dyskutowali o patriotyzmie i pomagali w przygotowaniu gazetki tematycznej związanej z listopadowym Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie klasy drugiej realizowali zajęcia tematyczne poświęcone legendom związanym z powstaniem państwa polskiego, przygotowali prace plastyczne nawiązujące do historii, wezmą też udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości poprzez wspólne odśpiewanie hymnu i wykonanie kotylionów.

Bożena Okupniczak

Prace uczniów wykonane w ramach akcji "Szkoła pamięta"

Prezentacja o pamiątkach rodzinnych Marty Frąckowiak

Prezentacja "Pamiątka rodzinna - pożegnalny list Stanisława Janowskiego" autorstwa Stanisława Szymańskiego

Film "Rodzinna pamiątka" Martyny Kubiak