,,NA SKRZYDŁACH NIEPODLEGŁOŚCI''

10.11.2020r. w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej oraz Szkole Filialnej w Wonieściu uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci na tle wystawy pod tytułem Na skrzydłach niepodległości Wystawa Wirtualny znicz dla regionalnych bohaterów walki o niepodległość uczniowie klasy 3 Szkoły Filialnej w Wonieściu z dyplomami za udział w przeglądzie piosenki patriotycznej


Dzięki działaniom uczniów z klas 4-8 powstała wystawa „Wirtualny znicz dla regionalnych bohaterów walki o niepodległość”. Podczas lekcji wychowawczych udano się na wirtualny spacer do Muzeum Józefa Piłsudskiego. Młodsi uczniowie z klas 1-3 wraz ze swoimi rodzinami przygotowali mapy myśli „Moja Ojczyzna”. Na podstawie zebranych materiałów utworzona została bardzo efektowna wystawa „Na skrzydłach niepodległości”. Uczniowie podczas zajęć rozwiązywali zagadki i quizy o Polsce. Odbyły się też klasowe przeglądy piosenek patriotycznych - uczestnicy otrzymali piękne dyplomy. Najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówki obejrzały wspólnie film edukacyjny „Margolcia i miś zapraszają dziś –Święto Niepodległości” oraz wykonały flagę Polski.

O godzinie 11.11 społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”; łącząc się za pomocą platformy Teams, wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.

Przedszkolaki z oddziału 0b które wzięły udział w akcji Szkoła do hymnu Szkola do hymnu 2020 logo uczniowie klasy 3 Szkoły Filialnej w Wonieściu podczas wspólego śpiewania hymnu

D. Kowalczyk, M. Zapłata, R. Frąckowiak

 

Święto Niepodległości w grupie 0aP

Dnia 10.11.2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a w Starej Przysiece Drugiej obchodziły Święto Niepodległości.

Adrian Marianka i Michał prezentują swoje prace plastyczneAmelka Beniu i Kalina prezentują swoją pracę plastycznąHania Kamil i Lilka prezentują swoje prace plastyczne

Z tej okazji dzieci wysłuchały opowiadania na temat 11 listopada. Wykonały również prace plastyczne oraz oglądały bajkę ,,Margolcia i Miś zapraszają dziś - Święto Niepodległości”. O godzinie 11:11 przedszkolacy razem z panią wychowawczynią odśpiewali hymn Polski.

Wspólne oglądanie bajki na temat symboli narodowychDziewczynki wykonują pracę plastycznąZdjęcie grupowe 0aP

Natalia Ornoch