W imieniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu chcielibyśmy serdecznie zaprosić uczniów wraz z nauczycielami do udziału w kolejnej, choć nietypowej, Nocy Naukowców 2020, która odbędzie się w najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00.

Tegoroczna edycja Noc Naukowców dostępna jest w całości w formule on-line, bez konieczności rejestracji uczestników. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na kanale YouTube, w czasie rzeczywistym studio LIVE - będą dostępne spotkania z naukowcami, materiały filmowe, quizy konkursy i wirtualne stoisko europejskie, a także w usłudze VOD pozwalającej na oglądanie naszych materiałów w dowolnym czasie. Daje to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi wszystkich uczelni i instytutów badawczych biorących udział w organizacji projektu Noc Naukowców.

Główna strona wydarzenia to http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/, gdzie już dostępny jest program LIVE.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przygotował jedenaście materiałów filmowych, z czego dziesięć dla młodzieży licealnej i ostatnich klas szkoły podstawowej. Większość z nich odnosi się do tematu przewodniego Nocy Naukowców - działań nauki w celu ochrony planety - NIGHTforEARTH.

Tematy wykładów dla młodzieży są następujące:

• Zero waste - chwilowy trend czy konieczność?
• Widzę klient dzisiaj smutny, może czekoladkę, czyli jak sztuczna inteligencja może rozpoznać emocje
• Poznaj Magazyn Dobra, drugie życie rzeczy z ideą w tle
• Niepieniężne zastosowania pieniądza, waluty zielone, czasowe i lokalne
• (Nie)Sprawiedliwy Handel
• Najlepiej spożyć przed, czyli kiedy? Konsument w rozterce
• CSR - społecznie odpowiedzialny biznes
• Sharing economy - jak zarobić i nie zepsuć środowiska
• Po co nam państwo i co się dzieje, kiedy nie działa?
• Gospodarka nocą

Tematy z innych partnerskich jednostek naukowych dostępne są na stronie http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/