Jak co roku i tym razem 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dla uczniów z klas 1-3 dzień ten był jednak inny niż zazwyczaj, ponieważ z powodu nauczania zdalnego obchodzili go w domu.

Więcej informacji w zakładce Biblioteka.

1 Przyjaciele Pluszowego misia z odznakamijpg2220201125 13144620201125 090623

Kto z nas, mały czy duży, nie kochałby misia? Pluszowy miś jest pocieszycielem i lekarstwem na wszystkie smutki.Ten miś ma swoje święto, które przypada 25 listopada.

W naszej szkole tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczciły święto Pluszowego Misia. Jednak zamiast pluszaków przyniosły do przedszkola książeczki o misiach i zdjęcia swoich milusińskich oraz rysunki przedstawiające misie.

20201125 100429Ala Kamil i Michał wykonują misiową prace plastycznąjpgChłopcy prezentujący misie z rolki po papierzejpg

Dziewczynki i chłopcy z oddziału 0aP prezentują swoje misiejpgGrupa 0aP w misiowych maskachjpg

Od samego rana bawiły się w znaną zabawę „Stary niedźwiedź” i śpiewały misiowe piosenki, a także opowiadały o swoich misiach.
Starsi i młodsi przedszkolacy wykonali prace plastyczne poświęcone misiowi. Starszacy zrobili misie z rolek papieru, wykonali misiowe maski oraz wykleili bibułą misia. Najmłodsi wykonali misiowe opaski, wykleili misia kawałkami papieru kolorowego, a także pomalowali farbami gipsowe figurki misia. Obie grupy obejrzały też bajki „Miś Uszatek”, „Troskliwe misie” oraz prezentację poświęconą Dniu Pluszowego Misia.

W grupie młodszej dzieci spróbowały wafli z miodem, czyli z tym, co miśki lubią najbardziej:) Nie zabrakło też misiowej fotobudki, gdzie małe buźki zrobiły sobie radosne zdjęcia.

Ten Dzień wywołał wiele radości i uśmiechów na twarzach przedszkolnych „misiów”.


Kamila Czamańska
Natalia Ornoch

 

25 listopada w klasie 3 w filii w Wonieściu liczba uczestników zajęć online podwoiła się – wszystko za sprawą niecodziennych gości: pluszowych misiów. Uczniowie na początku lekcji przedstawili swoich towarzyszy, a następnie wzięli udział w zajęciach i zaproponowanych zabawach. Tym razem były to: praca plastyczna i konkurs „Misiowe rebusy”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

IMG 5190IMG 5206IMG 5260IMG 5258

Przedszkolaki w filii w Wonieściu w tym dniu obejrzały prezentację pt. „Historia misia”, słuchały ciekawostek na temat niedźwiedzi i rozwiązywały zagadki o misiach. Dużo radości sprawiła im zabawa ruchowo - naśladowcza ze śpiewem "Niedźwiadek" oraz opowieść ruchowa „Leśne misie”. W ciągu tego szczególnego dnia dzieci uczyły się wiersza Jana Brzechwy pt. "Miś" oraz wykonały piękne opaski na głowę z misiem. Obejrzały też różne fragmenty bajek z najbardziej znanymi misiami.

R. Frąckowiak
W. Olejnik