W piątek 4 grudnia obchodziliśmy „Mikołajki na sportowo”. Był to dzień pełen wrażeń.

konkurencja lepienie bałwana przedszkolaki z grupy 0bprzedszkolaki w trakcie zawodów sportowych

Najpierw odwiedziliśmy „salę fitness”, gdzie czekały na nas różne konkurencje sportowe. Następnie w pracowni Mikołaja okazało się, że wszystkie listy, które dostarczono do Świętego, zostały pomieszane. W związku z tym dzieci musiały posegregować zabawki według treści listów. Ktoś dodatkowo sprawił psikusa elfom i porozrzucał wszystkie prezenty. Przedszkolaki, oczywiście, postanowiły pomóc. Wszystkie prezenty szybko pozbierały i ustawiły od największego do najmniejszego. Przez cały czas trwania zabaw w kącie sali stał ktoś, kogo inni nazywali Olafem. Był szary i smutny; poprosił dzieci, aby jego ciało pokrył miękki puszek. Kiedy to zadanie zostało wykonane, Olaf zauważył, że choinka też nie jest jeszcze ubrana. Zachęcił maluchy, aby przywiesiły bombki, żeby Mikołaj miał gdzie zostawić prezenty. Następnie wspólnie zaśpiewano świąteczną piosenkę.

przedszkolaki w trakcie konkurencji układanie prezentówprzedszkolaki odkrywają litery hasłaprzedszkolak w trakcie zabawy w ubieranie choinkiwyścigi rzędów

Wszystkie konkurencje były wykonywane pod bacznym okiem elfa. Za poprawnie wykonane zadanie pozwalał on odkryć kłódki - pod nimi znajdowały się literki, z których trzeba było ułożyć hasło. Na koniec na wszystkich uczestników zabaw czekała słodka niespodzianka.

Joanna Włodarczak