Grudniowe dni to w grupie najmłodszych przedszkolaków czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Najmłodsi robili ozdoby na choinkę, malowali gipsowe figurki, a także śpiewali kolędy. W przedostatni dzień zajęć dzieciaczki wraz z wychowawczynią wykonały świąteczne kartki z życzeniami dla swoich bliskich.

W oczekiwaniu na GwiazdorkaRozmowa z GwiazdorkiemWspólne zdjecie z Gwiazdorkiem

Maluszki z utęsknieniem odliczały do ostatniego dnia w przedszkolu, kiedy to miał pojawić się tajemniczy gość. Gdy ten czas nastał, wszyscy przyszli do przedszkola odświętnie ubrani. Składano sobie życzenia (choć w inny niż dotychczas sposób - w kręgu, a nie z opłatkiem w ręku). Potem cała grupa zasiadła do skromnej wigilii. Dzieci z radością przyjęły gościa, którym okazał się długo wyczekiwany Gwiazdor. Każdy chętnie maszerował po upominek od niego i z uśmiechem pozował do zdjęcia. Najmłodsi, niczym kolędnicy, udali się również do pani dyrektor, pani wicedyrektor i do pań z sekretariatu, aby zaśpiewać kolędę i złożyć świąteczne życzenia. Ileż było radości!

Wigilia grupowa

Kamila Czamańska