"Z reguły mamy w sobie taką właściwość, że gromadzimy przedmioty. Dzięki podróżowaniu dowiadujemy się, że większość z nich nie jest nam tak naprawdę potrzebna."

~Arkady Fiedler

"Uczył mnie kochać rzeczy takie, obok których inni ludzie przechodzili obojętnie"

"Świat mnie wabił"

Poznaj naszego patrona

MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE NOŻNEJ

27 marca 2024r. na boisku „Orlik” w Starym Bojanowie odbyły się rozgrywki gminne w  piłce nożnej klas 4 - 6.

I Gminny Konkurs Geograficzny

26 marca w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów  w Czaczu odbył się I Gminny Konkurs Geograficzny „Palcem po mapie - znam państwa i stolice świata” pod patronatem Burmistrz Śmigla.

Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” rozstrzygnięty

26 marca w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” organizowanego przez Starostwo Powiatowe.

Konkurs plastyczny

Hanna Majorczyk i Bruno Szywała z klasy 3aP zostali laureatami powiatowego konkursu plastycznego „Projekt ozdoby wielkanocnej lub wiosennej w formie bombki”.

Taekwondo olimpijskie  - sportowe sukcesy Oliwiera

Taekwondo olimpijskie - sportowe sukcesy Oliwiera

Uczeń naszej szkoły Oliwier Kupka z klasy 5a osiąga sukcesy w taekwondo – tradycyjnej sztuce walk z Korei, która jest dziś sportem olimpijskim.

Szkolne eliminacje Gminnego Konkursu Ortograficznego

22 marca 2024 r. został przeprowadzony szkolny etap  GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO  „MISTRZ ORTOGRAFII 2024”.

Powitanie wiosny

21 marca 2024 roku na śmigielskim rynku przedszkolacy ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej i szkoły filialnej, wraz z innymi dziećmi z gminy Śmigiel, powitali wiosnę.

WYBORY NAZWY SZKOLNEGO RADIOWĘZŁA

W naszej szkole przeprowadzono wybory na nazwę szkolnego radiowęzła.

Gminny Konkurs z Języka Angielskiego ENGLISH 4U!

15 marca 2024 roku odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych ENGLISH 4U

Spotkanie autorskie z panią Jolantą Bartoś

14 marca 2024 r. w sali Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z panią Jolantą Bartoś.

Więcej wpisów