rysunek z różnymi emocjamiWitam bardzo serdecznie wszystkich uczniów. Zapraszam do zabaw związanych z odkrywaniem swoich emocji.

  • GRA DOSKONALĄCA KONCENTRACJĘ I PERCEPCJĘ WZROKOWĄ.

Link do gry

  • KUBEK EMOCJI - praca z emocjami.

By wykonać to ćwiczenie, po prostu zamaluj swój kubek kolorami, które odpowiadają Twoim emocjom. Kolory dobieraj intuicyjnie, ale jeśli się obawiasz, że mogą nie być odpowiednie, to skorzystaj ze wskazówek na grafice umieszczonej poniżej. Dobrze jest na początek stosować tę technikę każdego dnia, przez cały tydzień (dlatego proponuję 5 do 7 kartek z tym samym rysunkiem kubka). Potrzebujesz tylu kartek, ile dni pracujesz, bo wtedy jesteś najbardziej obciążony stresem i masz w sobie wiele emocji; to zadanie pomoże Ci w ich identyfikowaniu i wyrażaniu.

  • NAMALUJ/NARYSUJ TO, CO CZUJESZ!

Jeśli masz możliwość, wymaluj/wyrysuj to, co czujesz. Polegaj na intuicji i impulsie, nie zastanawiaj się, po prostu twórz. Połóż kartkę/płótno/karton (najlepiej) na podłodze, zabezpiecz ją folią i np. lej farby albo użyj kredek.  Użyj tego, co masz pod ręką i wyrysuj, co w Tobie siedzi. W pracy z uczuciem, np.: „strachu”, w momencie, gdy go odczuwamy, pomaga myślenie o sytuacji, miejscu, osobach, z którymi czujemy się dobrze (wizualizacja); w ten sposób zastępujemy strach pozytywnymi odczuciami.

  • ŁAMIGŁÓWKI RYSUNKOWE

Link do łamigłówek

  • DYKTANDO - SPRAWDŹ SIĘ!

Link do dyktanda

Kinga Kwaczyńska