Grupa uczniów z klasy 6b podjęła zaproponowane przez nauczyciela geografii wyzwanie, które polegało na samodzielnym stworzeniu modelu wulkanu. Dzieci poznały budowę stożka wulkanicznego oraz przyczyny i skutki wybuchu wulkanów, realizując na lekcji geografii temat o Islandii.

wulkan wykonany przez Jakuba Jóźwiaka wulkan wykonany przez Piotra Pawlika

Młodzież, która od jakiegoś czasu uczy się zdalnie, miała okazję, by oderwać swój wzrok od komputera i przystąpić do działań praktycznych. Efekty były oszałamiające. Powstały nie tylko modele z masy solnej, klocków lego, ale również nagrania prezentujące wybuch wulkanu. Uczniowie obiecali, że zaprezentują swoje modele po powrocie do szkoły.

komiks opowiadający o zadaniu z tworzeniem wulkamów

Natomiast teraz przedstawiamy wystawę prac on-line pod linkiem:

Prace uczniowskie - wulkany


Gratuluję uczniom kreatywności i chęci do podejmowania dodatkowych działań.

Katarzyna Główczak