Podczas uroczystego pasowania na czytelnika pierwszoklasiści wzięli udział w trzecim etapie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach akcji otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą:
- książka „Pierwsze abecadło” będąca antologią tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych,
- broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” będąca poradnikiem dla rodziców i opiekunów (podpowiadająca, jak wspierać dziecko w nauce czytania) oraz zbiorem pomysłów na zabawy i aktywności dla najmłodszych związane z tekstami z książki,
- kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania mający wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Uczniowie obejrzeli też teledysk promujący kampanię z piękną piosenką Mieczysława Szcześniaka „Mała książka – wielki człowiek” i, tak jak bohater teledysku, ruszyli w drogę po przygodę, żeby litery wskazały im ślad…

klasa 1a w Starej Przysiece Drugiej Mała książka wielki człowiek Wyprawka Czytelnicza klasa 1a w Wonieściu

Marlena A. Stróżyńska