szczepimy się logoPokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Istotnym narzędziem w tej walce są dobrowolne i bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19. Kampania informacyjna #SzczepimySię ma uświadamiać, informować i rozwiać wszelkie wątpliwości na temat szczepionki.

 

W szumie informacyjnym czasem trudno odróżnić prawdę od fałszu, dlatego warto sprawdzać zaufane źródło, którym jest strona www.gov.pl/web/szczepimysie, gdzie umieszczane są informacje na temat szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow. Dostępne są tam wypowiedzi ekspertów, spoty promocyjne, animacje oraz ulotki, które pomogą Państwu usystematyzować docierające z różnych stron informacje. Natomiast w materiałach dla szpitali i pacjentów dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 (www.gov.pl/szczepimysie) znajduje się m.in.: ulotka szczepionki przeciw COVID-19, kwestionariusz pacjenta potrzebny do szczepienia, itp.
Ważnym źródłem wiedzy jest także bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień dostępna pod numerem 989.
Szczepienia są nadzieją na lepsze jutro i powrót do normalności. Mimo tego wokół szczepionki przeciw COVID-19 powstały różnego rodzaju mity, tzw. fake newsy, które są systematycznie wyjaśniane. Dlatego należy szukać informacji w sprawdzonych i rzetelnych źródłach, np. szczepienia.pzh.gov.pl.