DZIEŃ BATERII 18.02.2021

recycling baterieZadania:
1. Policz, ile razy w ciągu dnia korzystasz ze sprzętu na baterię.
2. Zapoznaj się z historią i zasadą działania baterii.
3. Wykonaj własną baterię z ziemniaka lub cytryny.

Film do zadania 2 i 3: Jak Działają Baterie? Budujemy Stos Volty i Baterię z Roślin!

Źródło: faktopedia.pl

Mariusz Wawrzeniecki

DRUGIE ŻYCIE PRZEDMIOTÓW

Recykling to powtórne wykorzystanie odpadów, które może zaczynać się od segregacji.Recykling to powtórne wykorzystanie odpadów, które może zaczynać się od segregacji.Pamiętajcie materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu (szukaj go na opakowaniu). Kody zawierają trzy strzałki, tworzące trójkąt, z grotami skierowanymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wewnątrz trójkąta znajduje się liczba oznaczająca kod użytego materiału, a pod trójkątem umieszczany jest skrót literowy.

Zapraszam na krótki film przedstawiający w zabawny sposób historię pewnych NIEPOTRZEBNYCH przedmiotów.Zapraszam na krótki film przedstawiający w zabawny sposób historię pewnych NIEPOTRZEBNYCH przedmiotów.

Link do filmu  nieNIEPOTRZEBNI - rzecz o recyklingu

 

NA CZYM POLEGA DOMOWY RECYKLING?

recycling symbolU każdego z was jest wiele odpadów czy niepotrzebnych przedmiotów, które mają znaleźć się w koszu na śmieci, a wy możecie wykorzystać je powtórnie. W ten sposób zmniejszymy ilość odpadów. Gromadząc rurki po papierze toaletowym, kartoniki, nakrętki, korki lub gazety itd. możecie wyczarować wspaniałe i oryginalne zabawki, ozdoby do mieszkania, czy fantazyjną biżuterię.

źródło: pixabay.com

 

 

Prezentuję kilka pomysłów jak wykorzystać niepotrzebne przedmioty, opakowania. 

INSTRUMENTY MUZYCZNE
ź
ródło: www.gokchojnice.pl

ZABAWNA LAMPA 
źródło: dompelenpomyslow.pl

ŚWINKA-SKARBONKA
źródło www.coolcrafts.com/

PIÓRNIK - film instruktażowy

 

LABIRYNT-GRA NA PORTALU WORDWALL.

Wykorzystajcie swoja wiedzę i spróbujcie przejść przez ekologiczny labirynt. Przeczytajcie pytanie i przejdźcie do wybranej przez was odpowiedzi. Unikacie groźnych stworków. Powodzenia.
Link do gry 

 

SPOSOBY NA RÓŻNE EMOCJE.

Dzisiejsza młodzież zmaga się z różnymi emocjami, które mają różne podłoże. Instytut Wspierania Rozwoju proponuje darmowe ebooki, w których przedstawiają rodzicom sposoby na różne emocje: lęk, strach, złość , stres. Mam nadzieję, że zamieszczone tam informacje i ćwiczenia okażą się przydatne.
STRES - Link do ebooka
LĘK - Link do ebooka
SMUTEK - Link do ebooka
ZŁOŚĆ - Link do ebooka

 

PASJA NADAJE ŻYCIU SMAK.

Oprócz radzenia sobie dzieci z emocjami ważnym elementem w ich życiu jest rozwijanie zainteresowań.
Z proponowanego e-booka można dowiedzieć się w jaki sposób kreatywnie i bez udziału technologii wspierać rozwój dziecięcych pasji.

ROZWÓJ DZIECIĘCYCH PASJI - link do ebooka

Kinga Kwaczyńska