WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

W piątek, 12 lutego 2021r. obchodziliśmy w przedszkolu „walentynki". Tego dnia i dzieci, i wychowawczynie ubrały się na czerwono. Udekorowano również sale czerwonymi serduszkami, kartkami walentynkowymi oraz zapoznano się z tradycją święta i patronem „Dnia Zakochanych”.

Przedszkolaki z grupy 0aP ubrane na czerwono świętują walentynkiPrzedszkolaki z grupy 0bP tworzą serduszkową wydzierankęWalentynkowe przedszkolaki zdjęcie grupy 0bP

Temat zajęć nawiązywał do takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania z innymi osobami. Dzieci układały walentynkowe puzzle, rozwiązywały zagadki, kolorowały walentynkowe obrazki. Nie zabrakło również słodkiego upominku.

Wszystkie przedszkolaki z radością uczestniczyły w zaproponowanych im zabawach.

Natalia Ornoch
Kamila Czamańska

 

WALENTYNKI W ŚWIETLICY

W dniach 8-12 lutego w ramach walentynek w świetlicy szkolnej zorganizowano zajęcia plastyczne i ruchowe.

Dwie dziewczynki i chłopiec robią stemple na kartce Dwie dziewczynki pozują w ramce z serc Dwie dziewczynki malują seduszka używając techniki marbling

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej chętnie tworzyli świetlicową kartkę walentynkową - duże serce z nakrętek oraz postać superbohatera (przyjaciela). Przez kilka dni uczniowie brali udział w rozgrywkach w rzucaniu do celu strzałami Amora. Efekty wszystkich działań plastycznych można podziwiać na korytarzu szkolnym.
W piątek, 12 lutego w Szkole Filialnej w Wonieściu uczniowie uczestniczyli w miniwarsztatach z techniki Marbling (marmurkowania). Tworzyli kolorowe ozdoby z serduszek. Nie zabrakło rozgrywek w rzucaniu do celu.

Kinga Kwaczyńska