Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale.
Zdjęcie dzieci z grupy 0aW w przebraniach na baliku karnawałowym

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u najmłodszych w Wonieściu. W piątek, 12 lutego 2021 roku w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać biedronki, policjantów, żołnierzy, motylka, króliczka, kotka, czarownicę. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich tych postaci. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc w zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, wszyscy z żalem opuszczali salę.
Dziękuję dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok.

Wanda Olejnik