Tradycyjnie 14 października w Samorządowym Gimnazjum i w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej odbyły się "Otrzęsiny" uczniów klas I gimnazjum oraz pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej . Zanim 34 pierwszoklasistów zostało przyjętych do braci gimnazjalnej musiało przejść test, podczas którego między innymi należało wykazać się wiedzą o szkole, rozpoznać na zdjęciu nauczyciela, związać sznurek na czas i zaśpiewać piosenkę.

Obraz 104

 

Nie obyło się bez  konkurencji sportowych. Test uczniowie zdali pomyślnie. Na koniec nastąpiło uroczyste ślubowanie, w którym przyrzekali między innymi dbać o dobro szkoły i rzetelną pracę nad zdobywaniem wiedzy. Pierwszoklasistów z Szkoły Podstawowej uczniowie trzeciej  klasy przeprowadzili  przez krainy:  muzyki, wiedzy, miłości oraz pracowitości, a kandydaci na uczniów popisywali się różnymi umiejętnościami w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie Grażynę Szymkowiak i Donatę Kowalczyk.  Starsi koledzy i przybyli na uroczystość goście, zgodnie zdecydowali, że dzieci zasłużyły na pasowanie. Po złożeniu ślubowania każdy kandydat został pasowany na ucznia przez dyrektora Pawła Szymkowiaka. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom, kolorowy biret i kuferek z łakociami oraz legitymację szkolną. Zdjęcia w galerii: Pasowanie i otrzęsiny