Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Powiat Kościański - mój bezpieczny dom”. Ideą, która przyświeca organizatorom konkursu, jest zwiększenie świadomości mieszkańców naszego regionu na temat obowiązków wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej oraz rozpowszechnianie dobrych nawyków i praktyk.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych. Dla każdej z kategorii przygotowano inny temat prac związany z bezpieczeństwem pożarowym. Motyw przewodni prac artystów w wieku do 6 lat to „Kominiarz przynosi szczęście”; dla ekspertów w wieku 7-10 lat brzmi on „Przed zaśnięciem zamknij drzwi”, a mistrzowie w wieku 11-15 lat zmierzą się z hasłem „Czujka na straży mojej rodziny".

Plakat konkursu plastycznego

Poniżej znajdują się linki do regulaminu konkursu oraz karty zgłoszeniowej i klauzuli informacyjnej, którą muszą wypełnić i dołączyć do pracy opiekunowie uczniów.

Karta zgłoszeniowa
Klauzula informacyjna

Przygotowane przez uczniów dzieła można wysłać pocztą albo dostarczyć osobiście do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Bączkowskiego 5a w Kościanie (prace będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 14:00) – do 31 marca; ewentualnie (pracę i komplet podpisanych dokumentów) przekazać do szkoły – do piątku 26 marca.
Prace laureatów będą wykorzystane podczas akcji edukacyjnych i wystaw.