bazie gałązki wierzbowe

Święta Wielkanocne tuż, tuż… W wielu domach już trwają przygotowania. Tworzenie ozdób tematycznych to jedna z wielu tradycji, które w tym niezwykłym czasie warto przekazywać kolejnym pokoleniom.

Cele konkursu

• kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi,
  • pielęgnowanie zwyczaju wykonywania ozdób,
  • rozwijanie uzdolnień manualnych dzieci,
  • przygotowanie ozdób dla bliskich, o których pamiętamy, ale z którymi - ze względu na pandemię - nie możemy się spotkać,
  • zaproponowanie kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Regulamin

1. Dzieci z klas 1-3 wykonują kolorowe pisanki (technika dowolna: farby, pisaki itp.).
  2. Uczniowie z klas 4 przygotowują figurkę zajączka, baranka lub kurczątka (do wyboru), np. z drewna, filcu, tkaniny, serwetki.
  3. Młodzież z klas 6 - 8 tworzy wielkanocny stroik.

zajączki wielkanocne

Zdjęcia gotowych ozdób wysyłamy (za pośrednictwem platformy Microsoft Teams) do pani Joanny Włodarczak (termin: do 28 marca).
W wiadomości podajemy swoje imię, nazwisko, klasę. Można również dołączyć informację, dla kogo ozdoba jest przeznaczona (np. Dla kochanej babci Anieli).

Serdecznie zapraszamy!